Witam serdecznie wszystkich czytających i proponuję niewielką dawkę sportowych informacji z ostatnich tygodni. :)

Tenis

Mogłabym zacząć chronologicznie, jednak nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła od wspaniałej nowinki… Agnieszka Radwańska, jako jedyna z Polek, zakwalifikowała się do turnieju Indian Wells, który jest jednym z najwyżej punktowanych zaraz po turniejach Wielkiego Szlema. Już w 1/16 finału natrafiła na silną przeciwniczkę – Dominikę Cibulkovą. Pierwszy set wygrała 6: 3, w drugim, niestety, zwyciężyła Słowaczka 3:6. Trzecia część pojedynku rozpoczęła się niekorzystnie dla naszej zawodniczki. „Isia” przegrywała aż 2: 5. Jednak dzięki niesamowitemu opanowaniu oraz wieloletniemu doświadczeniu zdobyła 5 gemów pod rząd, kończąc set 7: 5 i wygrywając całe spotkanie. Tego nikt się nie spodziewał! Agnieszce należą się ogromne brawa!!! W 1/8 finału spotkała się z Rumunką, Monicą Niculescu - pokonała ją 2:0 (6:2,6:1). Gratulacje! 15 marca rozegra ćwierćfinał z Serbką, Jeleną Janković. Trzymajmy kciuki!

Koszykówka

21 lutego odbył się finał Pucharu Polski pomiędzy Stelmetem Zieloną Górą a Rosą Radom. Dzięki świetnej grze zespołowej, solidnej obronie i doskonałym trafieniom radomianie zwyciężyli 74:64. MVP meczu został C. J. Harris, który zdobył 23 punkty. Z ogromną przyjemnością oglądało się ten mecz.

W Tauron Basket Lidze Rosa znajduje się jak na razie na drugim miejscu, tuż za Stelmetem Zieloną Górą. Do końca sezonu pozostało 9 meczów. Trzymajmy kciuki za naszych!

Skoki narciarskie

Zima się już kończy (kalendarzowa oczywiście), to i w Pucharze Świata zostały tylko 3 konkursy. Odbędą się w Planicy 18, 19.03 -konkursy indywidualne, a 20 marca drużynówka. Polacy co prawda nie oszałamiają wynikami, ale nie jest też najgorzej. :D Oto podsumowanie ostatnich 2 miesięcy (najlepsze wyniki-podkreślone).

Zacznijmy od Zakopanego, w którym tak jak i w Wiśle osiągnęli najlepsze wyniki:

- k. drużynowy - 3 miejsce Polaków!!!

- k. indywidualny - K.Stoch-8, Kot-12, D.Kubacki-16, A.Stękała-17, S.Hula-21,

»Sapporo ~ pierwszy k. indywidualny: M.Kot-12, S.Hula-16, K.Stoch-18, D.Kubacki-25,

M. Kot-13, S.Hula-14, A.Stękała-22, K. Murańka-30,

»Oslo ~ k. drużynowy ~ 6 miejsce Polaków,

»Trondheim ~ k. indywidualny ~ A.Stękała-6, D.Kubacki-13, K.Stoch-28,

»Vikersund

~ pierwszy k. indywidualny ~K.Stoch-14, P.Żyła-18, D.Kubacki-23, S.Hula-26, M.Kot-30,

~ drugi k. ind. ~ D.Kubacki-22, A. Stękała-24, M.Kot-30,

~ trzeci k. ind. ~ P.Żyła-12, K.Stoch-23, A.Stękała-26,

»Lahti ~ za odwołany k. ind. w Rukatunturi: S. Hula-14, A. Stękałą-21, K. Murańka-22, k. Stoch-23, D. Kubacki-27,

»Lahti - k. ind. ~ D. Kubacki-11, K. Murańka-28, S. Hula-30,

»Kuopio ~ za k. drużynowy w Lahti ~ znów 6 miejsce dla Polaków,

»Kuopio ~ k. ind. ~ S. Hula-6, D. Kubacki-7, P.Żyła-16, K.Stoch-27,

»Ałmaty ~ pierwszy k. ind. ~ D. Kubacki-30,~ drugi k. ind.~ D. Kubacki-25, A. Stękała-28,

»Wisła ~ k. ind. ~ K. Stoch-10, S. Hula-16, P. Żyła-18, M.Kot-19, D. Kubacki-20,

»Titisee-Neustadt ~ k. ind.~ K.Stoch-13, S.Hula-20, M. Kot-25, D.Kubacki-27, A.Stękała-29,

Różne

W finale siatkówki plażowej mężczyzn Grand Slam w Rio de Janeiro Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak zdobyli złoty medal, pokonując Brazylijczyków 2:0;

Natomiast w finale GS piłki plażowej kobiet Polki zmierzyły się z Amerykankami. Kinga Kołosińska/ Monika Brzostek przegrały 0: 2, jednak mamy srebrny medal!;

5. marca w Berlinie na Mistrzostwa Świata w wieloboju łyżwiarskim Konrad Niedźwiedzki w biegu na dystansie 500 metrów zajął 3. miejsce!;

Małgorzata Wojtyra wywalczyła srebrny medal w wyścigu indywidualnym na dochodzenie podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Londynie;

Reprezentacja Polski w piłce nożnej odnotowała kolejny awans w rankingu FIFA. Tym razem, mimo że nie rozegraliśmy żadnego spotkania, to awansowaliśmy o trzy miejsca, z 34. na 31;

Ciekawostka! Polska Reprezentacja Piłki Ręcznej Mężczyzn ma nowego trenera to Tałant Dujszebajew. Hiszpan ma przed sobą wiele zadań, a najważniejszym jest awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio;

2 marca Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu Świata w Montrealu!;

Natomiast w biegu pościgowym 12 marca na 10 km techniką klasyczną, kończącym cały cykl Pucharu Świata i Tour of Canada, Justyna Kowalczyk uplasowała się na 9 pozycji!;

Polskie piłkarki ręczne rozegrały z Węgierkami trzeci i czwarty mecz eliminacji do Mistrzostw Europy. Pierwszy z nich przegrały 24: 27, natomiast rewanżowy wygrały 26:25. Przed naszymi szczypiornistkami kolejne zmaganiu już w czerwcu.