Szlachetna Paczka

 

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MAZ II-041-401616), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Marianna powitała nas z wielką radością. Była zaskoczona coraz bardziej, kiedy wychodziliśmy i wracaliśmy z kolejnymi paczkami. Była zszokowana, że to wszystko dla Jej rodziny. Od razu zaproponowała herbatę i podała pyszny rosół, który ze smakiem zjedliśmy. Śmiała się, że ledwie zdążyła umyć głowę, gdyż tak szybko przyjechaliśmy od momentu telefonu odnośnie przyjazdu. Wielką radość sprawiła jej lodówka, której wymiary pasują idealnie do małej, wąskiej kuchni. Kiedy my jedliśmy rosół, Pani Marianna przymierzała długo kurtkę i śmiała się, że idealnie pasuje, jakby była na nią szyta i że będzie modnie ubrana. Gdy zobaczyła dużą ilość makaronów, to powiedziała, że to przysmak w każdej postaci dla Marcina. Pani Marianna, jak dowiedziała się, że darczyńcami są uczniowie i pedagodzy z III Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu im. płk. Dionizego Czachowskiego, była szczęśliwa, bo ma w rodzinie uczennicę tej placówki. Marcin zdążył dołączyć do nas, kiedy już wychodziliśmy z mieszkania, był w bibliotece i nie zdążył dojechać. Był trochę zawstydzony naszą obecnością i zdziwiony, jak zobaczył tak dużą ilość rzeczy.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję bardzo Pani oraz wszystkim nauczycielom i uczniom za poważne i odpowiedzialne podejście do przygotowania paczki oraz za włożenie całego serca w przygotowanie podarunków. Jestem zaskoczony bogactwem i trafnością w wyborze prezentów dla rodziny. Dziękuję również za dobrą współpracę i poświęcony czas. Podejmując się przygotowań, dała Pani piękny przykład i naukę dzieciom, że należy dostrzegać drugiego człowieka i móc się dzielić z tymi, co niewiele mają. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również włączy się Pani wraz całą szkołą w przygotowania Paczki. Jeszcze raz dziękuję całej szkolnej społeczności i życzę zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Marianna była niezwykle szczęśliwa z wszystkich prezentów. Nie przypuszczała, że paczka jest robiona z takim rozmachem. Chciała gorąco podziękować wszystkim uczniom i pedagogom za przygotowania i życzy zdrowych oraz wesołych Świąt Bożego Narodzenia.