110 lat ju偶 za nami

鈥濻zko艂o! Szko艂o! /Gdy ci臋 wspominam,/ T臋sknota w聽serce si臋 wgryza./ Oczy mam pe艂ne 艂ez!鈥 S艂owa te, napisane niegdy艣 przez Juliana Tuwima, mog艂y sta膰 si臋 motywem przewodnim tegorocznego jubileuszu szko艂y. Podczas uroczystych obchod贸w studziesi臋ciolecia istnienia naszego liceum nie zabrak艂o bowiem wspomnie艅, u艣miech贸w, ale tak偶e 艂ez wzruszenia鈥

22聽wrze艣nia by艂 wyj膮tkowym dniem w聽偶yciu naszej szko艂y. W聽obchodach jubileuszu brali udzia艂 zar贸wno nauczyciele, jak i聽uczniowie, cho膰 oczywi艣cie nie zabrak艂o tak偶e absolwent贸w. Uroczysto艣膰 rozpocz臋艂a si臋 msz膮 艣wi臋t膮 odprawion膮 przez biskupa Henryka Tomasika w聽ko艣ciele OO.聽Bernardyn贸w pw. 艣w. Katarzyny Aleksandryjskiej. Nast臋pnie uczniowie i聽pracownicy szko艂y z艂o偶yli kwiaty pod Mauzoleum p艂k.聽Dionizego Czachowskiego w聽Radomiu, po czym odby艂 si臋 przemarsz przez ulic臋 呕eromskiego, a偶 na plac przed Urz臋dem Miejskim, gdzie zaprezentowano musztr臋 wojskow膮 w聽wydaniu 鈥瀗a weso艂o鈥, bo w聽rytmie takich hit贸w, jak 鈥濽ptown Funk鈥 Bruno Marsa czy s艂ynnej muzyki filmowej. G艂贸wna cz臋艣膰 uroczysto艣ci odby艂a si臋 natomiast w聽Sali Koncertowej Urz臋du Miejskiego, gdzie pr贸cz os贸b obecnie 艣ci艣le zwi膮zanych z聽偶yciem szko艂y, powitano by艂ych dyrektor贸w, p.聽Aureli臋 Kustr臋 i聽p.聽Andrzeja Ple艣niewicza czy te偶 takie osobisto艣ci, jak: wiceprezydenta miasta Radomia, p.聽Karola Semika oraz radnego wojew贸dzkiego, p.聽Zbigniewa Go艂膮bka. Na r臋ce pani dyrektor Danuty Sawickiej z艂o偶ono liczne gratulacje i聽upominki, m.in. pami膮tkowy grawer od prezydenta Miasta Radomia. Wyr贸偶nione zosta艂o te偶 grono pedagogiczne, kt贸rego znakomita cz臋艣膰 otrzyma艂a dyplomy marsza艂ka p.聽Adama Struzika oraz dyplomy dyrektora III聽LO. G艂os zabra艂a tak偶e pani El偶bieta Staff - Zieli艅ska, prawnuczka fundator贸w plac贸wki, kt贸ra z聽serdecznym u艣miechem podarowa艂a 鈥濩zachowskiemu鈥 reprodukcj臋 fotografii szko艂y z聽1934 roku oraz inne dokumenty zwi膮zane z聽jej histori膮. Na koniec zaproszono na, jak si臋 p贸藕niej okaza艂o, fenomenalne wyst臋py wokalno-taneczne w聽wykonaniu uczni贸w i聽absolwent贸w szko艂y.

Po zako艅czeniu oficjalnej cz臋艣ci obchod贸w studziesi臋ciolecia nadszed艂 czas na odrobin臋 rozrywki. W聽sobot臋 23聽wrze艣nia wszyscy mogli uczestniczy膰 w聽programie artystyczno-sportowym, przygotowanym przez organizator贸w. Ch臋tni mogli wys艂ucha膰 wyst臋p贸w wokalnych, iluzjonistycznych i聽aktorskich, a聽tak偶e obejrze膰 mecz w聽pi艂k臋 no偶n膮 absolwent贸w z聽obecnymi uczniami oraz zagra膰 w聽Bubble Football, co przysporzy艂o niema艂o 艣miechu. Wieczorem za艣 odby艂 si臋 Bal Absolwent贸w III聽LO.

Obchody zako艅czy艂o 艣niadanie na trawie zorganizowane na terenie naszego liceum w聽niedzielny poranek, 25聽wrze艣nia.

Natalia G臋bka, kl.聽1H