Udział w akcji Fundacji DKMS Polska

W dniach od 8 do 9 listopada 2014 roku odbyła się w "Galerii Słonecznej" rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych pod hasłem "Pomóż Justynie i innym!", którą zorganizowała Fundacja DKMS Polska. Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc Fundacji, szczególnie zaś w pomoc Pani Justynie. Siedmioro uczniów naszego liceum pomagało w tych dniach przy rejestracji chętnych oraz promocji akcji.

Oto kilka zdjęć naszych wolontariuszy w akcji: TUTAJ

Niedługo po wydarzeniu w "GS’ie", rejestracja ruszyła w naszej szkole. 19 listopada od godziny 8:00 do godziny 15:30 można było zapisać się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych u psychologa i pedagoga szkolnego, którzy koordynowali tą akcją. Było aż 33! chętnych do podzielenia się darem życia, za co bardzo serdecznie 33 razy DZIĘKUJĘ! W całym Radomiu podczas akcji "Pomóż Justynie i innym!" zapisało się w bazie ok. 530 osób.

Kolejna tego typu akcja obędzie się w naszej szkole na przełomie maja i czerwca 2015 roku i już w tej chwili zachęcam Państwa do przemyślenia tej jakże ważnej dla siebie i innych decyzji!