Piłka siatkowa dziewcząt

W ramach XV ROM odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt. Po fazie bardzo trudnych spotkań eliminacyjnych reprezentacja dziewcząt III LO, której opiekunami byli nauczyciele M. Jaskulska i K. Jaskulski awansowała do finałów. Zespół III LO był najmłodszym spośród wszystkich finalistek i po zaciętej rywalizacji zakończył zmagania na miejscu V. Jest to sukces naszej młodej reprezentacji, w skład której wchodzą:
1. K. Majchrzak - kl. 2e
2. A. Mścichowska - kl. 2a
3. M. Bernat - kl. 3a
4. Z. Zielińska - kl. 1a
5. M. Ziętek - kl. 1a
6. E. Szczęśniak - kl. 2a
7. J. Strzałkowska - kl. 2a
8. N. Kościołek - kl. 2b
9. N. Nachyła - kl. 2d
10. G. Neska - kl. 2a
11. K. Kołtunowicz - kl. 2a
12. N. Głowacka - kl. 2a
13. P. Kaźmierczak - kl. 1b

Serdecznie gratulujemy naszym siatkarkom i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 

Czytaj więcej: Piłka siatkowa dziewcząt

Piłka siatkowa chłopców

Faza eliminacyjna w piłce siatkowej chłopców w ramach XV ROM odbyła się w listopadzie 2018 roku. Po emocjonujących pojedynkach w grupach do finału awansowało 5 zespołów - V LO, IV LO, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich, Zespół Szkół Elektronicznych. Finały odbyły się w marcu 2019 roku. Mecze rozgrywane były  systemem "każdy z każdym". Końcowe wyniki zmagań siatkarskich, których organizatorami byli nauczyciele III LO - M. Jaskulska, K. Jaskulski, A. Wall przedstawiają się następująco:

I miejsce - V LO
II miejsce - IV LO
III miejsce - Zespół Szkół Elektronicznych
IV miejsce - ZSZSiH
V miejsce - ZSZ Agrotechnicznych

Puchary i medale wręczył dyrektor szkoły p. W. Chrzanowski z zaproszonymi gośćmi, siatkarzami Cerradu Czarni Radom, Wojciechem Żalińskim oraz Kacprem Wasilewskim.

 

Czytaj więcej: Piłka siatkowa chłopców

Piłka ręczna dziewcząt

7 grudnia 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunem uczennic był nauczyciel wychowania fizycznego, p. Marcin Wójcik. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Małgorzata Sulisz - kl. 1C
 2. Gabriela Neska - kl. 2A
 3. Julia Kądziela - kl. 2B
 4. Natalia Dębska - kl. 2F
 5. Elżbieta Górska - kl. 2F
 6. Magdalena Korcz - kl. 2F
 7. Patrycja Kruk - kl. 2F
 8. Aleksandra Domańska - kl. 3E
 9. Sylwia Szczęsna - kl. 3F
 10. Weronika Kozuń - kl. 3H

 

Piłka ręczna chłopców

7 grudnia 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła III miejsce w piłce ręcznej chłopców, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego, p. Marcin Wójcik. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Mateusz Markowski - kl. 1F
 2. Jakub Kowalczyk - kl. 2C
 3. Kamil Szafrański - kl. 2D
 4. Jakub Olejarz - kl. 2F
 5. Kacper Dziubek - kl. 2G
 6. Oskar Kosonóg - kl. 2G
 7. Filip Kozyra - kl. 2G
 8. Mateusz Krok - kl. 2G
 9. Filip Rusak - kl. 2G
 10. Filip Wietrzyński - kl. 2G
 11. Jakub Zbroś - kl. 2G
 12. Jakub Raszewski - kl. 3F
 13. Wiktor Żurek - kl. 3F

Tenis stołowy dziewcząt

W ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła VI miejsce w tenisie stołowym dziewcząt, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunami uczennic byli nauczyciele wychowania fizycznego. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Agata Kustra - kl. 3E
 2. Katarzyna Jemiołek - kl. 3G
 3. Natalia Woźniak - kl. 2G
 4. Julia Patynowska - kl. 2G
 5. Kinga Opala - kl. 2G

 

Tenis stołowy chłopców

5 grudnia 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła IV miejsce w tenisie stołowym chłopców, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Marcin Sieczak - kl. 3D
 2. Dominik Glegoła - kl. 3D
 3. Wiktor Żurek - kl. 3F
 4. Szymon Bukalski - kl. 2F

 

Piłka koszykowa dziewcząt

27 listopada 2018 roku, w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja III Liceum w Radomiu zajęła III miejsce w piłce koszykowej dziewcząt, w kategorii szkół ponadpodstawowych. Opiekunami uczennic byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Mariola Jaskulska oraz p. Andrzej Wall. Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie:

 • Magda Gorczyca - 1B
 • Zuzanna Majewska - 1F
 • Julia Bieńkowska - 1C
 • Magdalena Korcz - 2F
 • Wiktoria Kober - 1C
 • Wiktoria Kwandrans - 2A
 • Karolina Majchrzak - 2E
 • Olga Sołtykiewicz - 3C
 • Aleksandra Gut - 3B
 • Zuzanna Przygodzka - 1D
 • Zuzanna Czajkowska - 2A

 

Piłka siatkowa dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt III Liceum w Radomiu w piłce siatkowej po bardzo emocjonującej i stojącej na wysokim poziomie walce z IV Liceum w Radomiu wywalczyła awans do finału rozgrywek w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to ogromny sukces reprezentacji dziewcząt. Rozgrywki finałowe odbędą się w marcu 2019 roku. Opiekunami zespołu  są nauczyciele wychowania fizycznego - Mariola i Krzysztof Jaskulscy.

     

Czytaj więcej: Piłka siatkowa dziewcząt

Piłka siatkowa chłopców

W III Liceum w Radomiu odbyły się eliminacje w piłce siatkowej chłopców w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w piłce siatkowej - prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego, p. Krzysztofa Jaskulskiego - w swoich meczach grupowych XV ROM zmierzyła się z reprezentacją Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, wygrywając zdecydowanie 2:0 oraz SOS V Liceum w Radomiu, ulegając po bardzo wyrównanej walce 0:2. Zawodnicy zaprezentowali ogromną wolę walki, ale to niestety nie wystarczyło, żeby poradzić sobie z mocną reprezentacją SOS V Liceum w Radomiu.

Czytaj więcej: Piłka siatkowa chłopców

Piłka nożna dziewcząt

15 października 2018 roku w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt (Szkoły Średnie). Nasze liceum reprezentowała drużyna w składzie: Julia Gurtat (2D), Patrycja Kaźmierczak (1B), Patrycja Kruk (2E), Martyna Mortka (1B), Paulina Mucha (3A), Jadwiga Ordowicz (2D), Patrycja Osuchowska (2A), Agata Smolarz (1E), Weronika Sroka (3D) oraz Magdalena Wójcicka (3F). Opiekunem dziewcząt był nauczyciel wychowania fizycznego, p. Marcin Brodecki. Miło nam poinformować, że nasza szkolna drużyna zajęła w tych zawodach III miejsce. Gratulujemy sukcesu!