Czachowski - szkoła z życiem

Nasze liceum rozpoczęło współpracę z Fundacją DKMS, która jest międzynarodową organizacją non-profit zajmującą się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego.

Społeczność szkolna III Liceum w Radomiu już od lat jest czynnie zaangażowana w różnego rodzaju akcje związane z krwiodawstwem. Wyrazem tego jest stała obecność naszej szkoły na liście szkół współpracujących z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu.

Tym razem działalność III Liceum w Radomiu poszerzona zostaje o promocję przekazywania bliźniakom genetycznym krwiotwórczych komórek macierzystych. Chcemy, by efektem naszych działań było to, by jak najwięcej osób zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku i podarowało innym ludziom drugie życie.

W związku z nawiązaniem współpracy III Liceum w Radomiu z Fundacją DKMS zachęcamy do obserwowania strony w serwisie Facebook specjalnie dedykowanej promocji działań dotyczących rejestracji dawców szpiku.

https://www.facebook.com/czachowskipomaga/

Zachęcamy do aktywnego włączania się w realizowane przez nas działania.