Szkolny konkurs recytatorski - rozstrzygnięty!

W dniu 13.11.2019 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja Konkursu Poezji Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Konkursowi patronował Pan Dyrektor Norbert Sałuda, który zasiadł w jury obok organizatorek konkursu - Pani Małgorzaty Borudzińskiej-Frąk i Pani Agnieszki Czaj.

Deklamowane przez dwudziestu siedmiu uczniów różne utwory patriotyczne służyły nie tylko upowszechnianiu kultury żywego słowa i rozwijaniu umiejętności recytatorskich, ale także kształtowaniu uczuć patriotycznych. Wiele uczniowskich wystąpień miało bardzo emocjonalny charakter.

Konkursowe jury wyłoniło aż piątkę zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Wójtowicz z klasy 2e, zaś drugie ex aequo - Monika Nowak z klasy 2c i Dominika Bednarska z klasy 1d. Trzecie miejsce również należało do dwóch uczennic. Były to Weronika Suwała z klasy 1cg i Anna Łazińska z klasy 1a. Wyróżnienie przyznano Julii Kroczek z klasy 2d. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz książki, kalendarze i gry ofiarowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Pozostałych uczestników konkursu nagrodzono publikacją poświęconą wydarzeniom Czerwca 1976 roku w Radomiu i dyplomami.

Wszystkich chętnych do udziału w konkursie zapraszamy w przyszłym roku!

 

 

Zdjęcia z konkursu recytatorskiego znajdują się w dziale Galeria - TUTAJ.