Kultura Na Widoku w III Liceum w Radomiu

Fundacja Legalna Kultura oraz Lustro Biblioteki (partner strategiczny) zapraszają do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Kultura Na Widoku. Projekt jest finansowany ze środków European Union Intellectual Property Office.

III Liceum w Radomiu włączyło się do realizacji tej akcji i również zachęca do korzystania z legalnych źródeł oraz aktywnego uczestnictwa w kulturze. W ramach tej akcji czeka na wszystkich ponad 1000 e-booków, audiobooków, filmów, muzyki i spektakli. Jest to więc promocja kultury w szerokim rozumieniu tego słowa – promocja sztuki, materiałów audiowizualnych oraz słowa pisanego.

Kultura Na Widoku, dzięki linkom i kodom QR, umożliwia dostęp do utworów (bezpłatnie lub w promocyjnych cenach), a także pozwala na wirtualne spacery po muzeach Polski i świata.

W budynku naszego liceum rozwieszone są plakaty akcji, na których prezentowane są wybrane zbiory udostępniane w ramach Kultury Na Widoku. Poszczególne materiały wzbogacone są o kody QR oraz linki do stron internetowych. Na oficjalnej stronie internetowej projektu znajduje się dostęp do wszystkich utworów. Z okazji 100-lecia Niepodległości Fundacja Legalna Kultura przygotowała również propozycje ważnych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018. Kolekcja ta jest zatytułowana „Przemyśleć stulecie”.

Jak uzyskać dostęp do utworów? Wystarczy zeskanować smartfonem KOD QR lub wpisać w przeglądarkę link prowadzący do strony utworu (kody i linki znajdujące się na plakatach będą ważne do końca lutego 2019 roku).

Główna strona akcji Kultura Na Widoku

Dostęp do utworów w ramach Kultury Na Widoku

Dostęp do kolekcji "Przemyśleć stulecie"