Wycieczka śladami radomskich Żydów

W dniu 19 kwietnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych naszego liceum pod opieką Pani Anny Kołodziejskiej oraz Pani Joanny Woźniak uczestniczyli w przygotowanej przez siebie wycieczce śladami radomskich Żydów. Wydarzenie to odbyło się w ramach realizacji projektu "Pamięć dla Przyszłości" - „Od pomocy do ratowania. Wzorując się na Irenie Sendlerowej”. Organizatorami projektu są: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z historią ludności żydowskiej naszego miasta, a także upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim w ramach obchodów Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości. Uczniowie przygotowali informacje na temat miejsc związanych z historią radomskich Żydów, które prezentowali w trakcie trwania wycieczki. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia wykazali się wysoką aktywnością i doskonałym przygotowaniem. Wycieczce towarzyszyła zaduma oraz refleksja nad tragicznymi losami ludności żydowskiej naszego miasta.

Zdjęcia można oglądać w dziale Galeria. - TUTAJ