Wycieczka 艣ladami radomskich 呕yd贸w

W聽dniu 19聽kwietnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych naszego liceum pod opiek膮 Pani Anny Ko艂odziejskiej oraz Pani Joanny Wo藕niak uczestniczyli w聽przygotowanej przez siebie wycieczce 艣ladami radomskich 呕yd贸w. Wydarzenie to odby艂o si臋 w聽ramach realizacji projektu "Pami臋膰 dla Przysz艂o艣ci" - 鈥濷d pomocy do聽ratowania. Wzoruj膮c si臋 na聽Irenie Sendlerowej鈥. Organizatorami projektu s膮: O艣rodek Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenie 鈥濪zieci Holocaustu鈥 w聽Polsce oraz Muzeum Historii 呕yd贸w Polskich i聽呕ydowski Instytut Historyczny im.聽Emanuela Ringelbluma. Wycieczka mia艂a na celu zapoznanie uczni贸w z聽histori膮 ludno艣ci 偶ydowskiej naszego miasta, a聽tak偶e upami臋tnienie 75.聽rocznicy wybuchu Powstania w聽Getcie Warszawskim w聽ramach obchod贸w Dnia Pami臋ci o聽Holokau艣cie i聽przeciwdzia艂aniu zbrodniom przeciwko ludzko艣ci. Uczniowie przygotowali informacje na temat miejsc zwi膮zanych z聽histori膮 radomskich 呕yd贸w, kt贸re prezentowali w聽trakcie trwania wycieczki. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia wykazali si臋 wysok膮 aktywno艣ci膮 i聽doskona艂ym przygotowaniem. Wycieczce towarzyszy艂a zaduma oraz refleksja nad tragicznymi losami ludno艣ci 偶ydowskiej naszego miasta.

Zdj臋cia聽mo偶na ogl膮da膰 w dziale Galeria. - TUTAJ