Spotkanie "Europameister"

Dnia 12聽marca 2018 roku grupa uczni贸w naszego liceum z聽klas 1A,1D, 1F i聽2B, pod opiek膮 nauczycielek Agnieszki Ficek i聽Izabeli Bujak, uczestniczy艂a w聽Zespole Szk贸艂 Ekonomicznych w聽Radomiu w聽warsztatach europejskich 鈥濫uropameister鈥 zorganizowanych przez Stowarzyszenie 鈥濨眉rger Europas鈥聽z聽Berlina. Warsztaty i聽quiz w聽j臋zyku niemieckim prowadzi艂 przedstawiciel Stowarzyszenia p.聽Peter Wolf. Po powitaniu uczestnik贸w przez Dyrekcj臋 Szko艂y rozpocz臋艂a si臋 rywalizacja mi臋dzy uczniami szk贸艂 bior膮cymi udzia艂 w quizie. Zawodnicy otrzymali piloty, za pomoc膮 kt贸rych udzielali odpowiedzi na pytania wy艣wietlane na tablicy, wybieraj膮c spo艣r贸d trzech wariant贸w odpowiedzi. Na sze艣膰 zadanych pyta艅 cztery uczennice naszej szko艂y najszybciej udzieli艂y poprawne odpowiedzi, za co otrzyma艂y wyj膮tkowe nagrody. Dominika Piasek otrzyma艂a ksi膮偶k臋 o聽typach m臋偶czyzn w聽Niemczech, Zuzanna Matysiak - tajemnicz膮 kulk臋 z聽marcepanem, Natalia D臋bska - pyszny niemiecki mi贸d z聽dodatkiem burak贸w cukrowych, Katarzyna Pawlak - niemiecki kalendarz, a聽Martyna Suwa艂a - d艂ugopis. O聽nagrod臋 g艂贸wn膮 walczyli przedstawiciele trzech szk贸艂 bior膮cych udzia艂 w聽konkursie. Nasz膮 szko艂臋 reprezentowa艂a Martyna Suwa艂a i聽Natalia Nachy艂a, kt贸ra ju偶 w聽pierwszym pytaniu wyeliminowa艂a 聽przeciwnik贸w. Zdoby艂a ona jedn膮 z聽nagr贸d g艂贸wnych, czyli voucher do kina Helios oraz dwie p艂yty. Gratulujemy!

Zdj臋cia ze spotkania "Europameister" znajduj膮 si臋 w dziale: Galeria. - TUTAJ