Spotkanie "Europameister"

Dnia 12 marca 2018 roku grupa uczniów naszego liceum z klas 1A,1D, 1F i 2B, pod opieką nauczycielek Agnieszki Ficek i Izabeli Bujak, uczestniczyła w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu w warsztatach europejskich „Europameister” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Bürger Europas” z Berlina. Warsztaty i quiz w języku niemieckim prowadził przedstawiciel Stowarzyszenia p. Peter Wolf. Po powitaniu uczestników przez Dyrekcję Szkoły rozpoczęła się rywalizacja między uczniami szkół biorącymi udział w quizie. Zawodnicy otrzymali piloty, za pomocą których udzielali odpowiedzi na pytania wyświetlane na tablicy, wybierając spośród trzech wariantów odpowiedzi. Na sześć zadanych pytań cztery uczennice naszej szkoły najszybciej udzieliły poprawne odpowiedzi, za co otrzymały wyjątkowe nagrody. Dominika Piasek otrzymała książkę o typach mężczyzn w Niemczech, Zuzanna Matysiak - tajemniczą kulkę z marcepanem, Natalia Dębska - pyszny niemiecki miód z dodatkiem buraków cukrowych, Katarzyna Pawlak - niemiecki kalendarz, a Martyna Suwała - długopis. O nagrodę główną walczyli przedstawiciele trzech szkół biorących udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Suwała i Natalia Nachyła, która już w pierwszym pytaniu wyeliminowała  przeciwników. Zdobyła ona jedną z nagród głównych, czyli voucher do kina Helios oraz dwie płyty. Gratulujemy!

Zdjęcia ze spotkania "Europameister" znajdują się w dziale: Galeria. - TUTAJ