Sukcesy uczniów naszego liceum

Marcin Witkowski - uczeń klasy 2b - FINALISTĄ XV Regionalnego Konkursu Ortograficznego. Pod kierunkiem pani profesor Agnieszki Czaj Marcin zajął II miejsce w finale konkursu. Powtórzył on sukces z ubiegłego roku, potwierdzając, że jest mistrzem ortografii!

Trwa XVI Regionalny Konkurs Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej. Z naszej szkoły pod kierunkiem pani profesor Agnieszki Czaj do finału dostały się dwie drużyny. Zespół Julii Ziembickiej, Natalii Gębki, Wiktorii Kosakowskiej, Weroniki Kozuń i Mateusza Kota z klasy 1h zajął I miejsce, a Urszuli Woźniak, Kingi Kwiatkowskiej, Izabeli Skiby oraz Jakuba Wosiaka i Kacpra Wiśniewskiego z klasy 2g zajął II miejsce.

W I etapie młodzież III LO rozwiązywała test, wykazując się wiedzą na temat zabytków i historii naszego regionu oraz kultury ludowej Ziemi Radomskiej. W II etapie, po zwiedzaniu Szydłowca, uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi tego miasta. Zadania rozwiązywano w terenie. Wspólne pieczenie kiełbasek zakończyło ten etap konkursu.

30.05.2017 roku w Szydłowcu uczniowie naszej szkoły zmierzą się po raz kolejny z przeciwnymi drużynami z II LO im. M. Konopnickiej i z Publicznego Gimnazjum Nr 13.

Trzymajcie za nas kciuki!