Delegacja III LO w Radiu Plus

W ramach cyklu "Droga do wolności" delegacja naszego liceum w składzie: Wicedyrektor szkoły, p. Wojciech Chrzanowski oraz trzy uczennice naszej szkoły, udzieliła 16 czerwca wywiadu dla Radia Plus. Audycja była ściśle związana z 40. rocznicą wydarzeń radomskich 1976 roku. Uczennice biorące udział w tym przedsięwzięciu, znające te wydarzenia tylko z lekcji historii, rozmów z rodzicami czy dziadkami oraz Pan Wicedyrektor, będący z kolei świadkiem tych wydarzeń, przedstawili podczas wywiadu własny punkt widzenia na te wydarzenia, które miały miejsce w naszym mieście 25 czerwca dokładnie 40 lat temu. Rozmowa dotyczyła kwestii patriotyzmu oraz tego, co jest tak naprawdę dla nas, Polaków, ważne, istotne oraz godne poświęcenia, przede wszystkim uwagi, a w sytuacji kryzysowej także własnego życia.

Radiowej audycji można posłuchać TUTAJ.