Obchody Dnia Francuskiego

W聽listopadzie 鈥 a聽dok艂adniej w聽ostatni pi膮tek miesi膮ca 鈥 obchodzili艣my doroczny Dzie艅 Francuski zwi膮zany z聽zaanga偶owaniem naszej szko艂y we wsp贸艂prac臋 z聽Ambasad膮 Francusk膮 i聽organizacj臋 lokalnych egzamin贸w DELF. Uroczysto艣膰 trwa艂a od 11.30 do 13.00 i聽zosta艂a u艣wietniona licznymi wyst臋pami uczni贸w naszej szko艂y.

Przygotowany przez uczni贸w klas humanistycznych i聽do nich te偶 skierowany program obejmowa艂 w聽pierwszej cz臋艣ci wyst膮pienie Pani Ma艂gorzaty Mazur oraz Pani Roselyne Marty 鈥 Attach茅e ds. wsp贸艂pracy j臋zykowej, kt贸ra odwiedza nasz膮 szko艂臋 co roku, w艂a艣nie przy okazji celebracji Dnia Francuskiego. Finalistom DELF 鈥 kt贸rych w聽tym roku w聽okr臋gu Radomia by艂o ponad dwudziestu 鈥 dyplomy i聽gratulacje sk艂ada艂y obie Panie wraz wicedyrektorem, Panem Wojciechem Chrzanowskim.

Pani Marty doceni艂a nasz膮 aktywno艣膰 w聽popularyzowaniu kultury francuskiej oraz udzia艂 w聽krajowych konkursach i聽wydarzeniach pod patronatem Instytutu Francuskiego, podczas kt贸rych, podr贸偶uj膮c cz臋sto po Polsce, zauwa偶y艂a wielu uczestnik贸w z聽naszej szko艂y. M贸wi艂a te偶 o聽zaletach posiadania dyplomu DELF na poszczeg贸lnych poziomach.

Po wr臋czeniu dyplom贸w i聽nagr贸d rozpocz臋艂a si臋 cz臋艣膰 artystyczna: starannie przygotowany pokaz stroj贸w charakterystycznych dla francuskiej kultury przy akompaniamencie dynamicznej muzyki. Kolejn膮 atrakcj臋 stanowi艂y wyst膮pienia uczennic 艣piewaj膮cych francuskie piosenki. Celebracja zako艅czy艂a si臋 degustacj膮 smako艂yk贸w i聽specja艂贸w kuchni r贸偶nych region贸w Francji,聽tak偶e przygotowanych przez uczni贸w, w聽tym mi臋dzy innymi: tart, r贸偶norakich ser贸w, rogalik贸w, brioszek, przek膮sek z聽ciasta francuskiego i聽nale艣nik贸w.

Tegoroczne obchody uwa偶am za bardzo dobrze zorganizowane i聽udane, mam nadziej臋 na jeszcze wi臋ksze zaanga偶owanie przysz艂ych rocznik贸w w聽ich organizacj臋 i聽dalsze sukcesy naszej szko艂y we wsp贸艂pracy z聽Ambasad膮 Francusk膮 w聽promowaniu kultury Francji.

Jan Urba艅czyk, klasa 2C

Zdj臋cia z聽Dnia Francuskiego, wykonane przez Aleksandr臋 Kalici艅sk膮 (kl.聽2C) oraz Karolin臋 Wojtkun (kl.聽1E), mo偶na ogl膮da膰 w聽dziale: Galeria. - TUTAJ

W radomskim "Echu Dnia" ukaza艂 si臋 ponadto artyku艂 po艣wi臋cony naszemu szkolnemu Dniu Francuskiemu, mo偶na go przeczyta膰 TUTAJ.