Miałam ostatnio przyjemność przeczytać książkę autorstwa Reginy Brett pt. „Bóg nigdy nie mruga”. Znajdziemy tam pięćdziesiąt wskazówek, a dosłownie pięćdziesiąt lekcji na trudniejsze chwile w życiu. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ bardzo zaciekawiła mnie jej treść. Wiele osób wokół mnie dużo mówiło o tym, jak spojrzały na świat po jej przeczytaniu. Po wszystkich pozytywnych komentarzach, jakie usłyszałam, nie miałam wyjścia, też pogrążyłam się w  lekturze.

Autorka to dziennikarka, bardzo mocno doświadczona przez życie. Przeciwności, które spotkała na swojej drodze, takie jak np. choroba nowotworowa, były inspiracją do napisania tej książki. Możemy znaleźć w niej własne przeżycia autorki zestawione z niezwykłą historią pozornie zwykłych ludzi. Ponadto, istotne dla niej etapy życiowe, znaczące dzieła kultury oraz w bardzo piękny sposób przedstawioną relację z Bogiem.

Z tych pięćdziesięciu lekcji każdy z nas może wyciągnąć jakieś cenne dla siebie przesłanie, ponieważ każdemu od czasu do czasu przydarza się gorsza chwila w życiu. Początkowo jej felietony pokochali wszyscy czytelnicy. Wycinano jej słowa z gazet, chowano tak, by zawsze były na widoku, w zasięgu ręki i traktowano jako ważne już dla siebie przesłania.

Uważam, że to cudowna książka, która staje się bliska każdemu, kto choć raz ją przeczytał, właśnie dlatego, że każdy z nas może być na życiowym zakręcie. Najbardziej urzekło mnie to, jak autorka przedstawia uczucia. Raz prowadzi nas przez chwile załamania i zwątpienia, a za moment rozjaśnia czarne myśli nadzieją towarzyszącą opisywanym zdarzeniom. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardziej utożsamić się z sytuacją i poznać uczucia bohaterów. Po przeczytaniu książki znalazłam wiele cytatów i historii, z których mogę czerpać inspirację do działania.

Ta książka, jak i cała seria, którą w ostatnim czasie wydaje Regina Brett, jest na pewno godna uwagi. Jak wspomniałam, ludzie po jej przeczytaniu trochę inaczej patrzą na otaczający ich świat. Ciekawym faktem jest to, że kieruje się ją do osób wchodzących dopiero w dorosłe życie oraz tych, które już długi czas idą swoją życiową drogą.

 

Małgorzata Sulisz, kl. 1C