Kształcenie ducha WALKI

PSWW Haller to Polski System Walki Wręcz. Na zajęcia z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie uczęszcza bardzo wiele młodych osób, nie tylko chłopców. Jest to doskonały system, stworzony do własnej obrony. Pod okiem mistrzów jesteśmy szkoleni do tego, aby tak naprawdę przetrwać. Haller ma wiele zastosowań, stosuje go w swoich ćwiczeniach wojsko i organizacje paramilitarne.

Do trenowania tego typu obrony jest potrzebny duch walki, mądrość, szybkość i wytrwałość. Ludzie, którzy nie mają wykształconych tych cech, tak naprawdę nie mają co robić na tych szkoleniach. :) Organizacja ta pracuje z dużą ilością instytucji. Prowadzi nie tylko szkolenia z zakresu walki wręcz, ale także inwencji, psychofizyki i socjotechniki walki informacyjnej. W PSWW H. nie stawia się na prymitywną siłę oraz suchą technikę, jak mówią prowadzący zajęcia, lecz na inteligencję oraz przygotowanie psychologiczne, które kształtuje się poprzez zajęcia psychofizyczne oraz zajęcia z walki informacyjnej i PSYOPS. Szkolenia te mają na celu przygotowanie uczestnika do działań w warunkach ekstremalnych oraz dużego stresu.

Głównymi założeniami techniczno - taktycznymi są:

1. Atak jednej osoby o silnej budowie ciała uzbrojonej / nieuzbrojonej w niebezpieczne narzędzie.

2. Fizyczne i psychiczne przygotowanie do odparcia ataku.

3. Trening psychiczno - fizyczny przygotowujący osobę do prawdziwych realiów walki.

Osoby trenujące Hallera są szkolone na dwóch integralnych płaszczyznach, które się uzupełniają, pierwsza to system walki wręcz, druga - socjotechnika walki informacyjnej i działania PSYOPS.

Wielu ludzi uczestniczących w szkoleniach prowadzonych przez mistrzów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie twierdzi, że to bardzo sprawny i niezawodny system walki, lecz jak to bywa – zdania zawsze są podzielone.

Jeżeli się nie przekonasz sam, nie będziesz wiedział, która opinia jest prawdziwa. :) Odważnym życzymy powodzenia. :)

 

Klaudia Kot, kl. 1C

 

Źródło zdjęcia:

http://psww-urle.pl/