Szopka noworoczna

13 stycznia bieżącego roku specjalnie dla rodziców uczniów zostały wystawione w naszej szkole jasełka. Spektakl przedstawiał widzom sytuacje, które są niestety coraz częściej spotykane w codziennym życiu. Uczniowie naszego liceum wcielili się w role zapracowanych rodziców, kobiety sukcesu, młodego chłopaka, którym zawładnęły nałogi i samotnego człowieka obojętnego na zło świata.

Czytaj więcej: Szopka noworoczna

Dzień Patrona Szkoły

W dniu 23.01.2014 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Dionizego Czachowskiego odbyły się obchody Dnia Patrona połączone z uroczystym odsłonięciem obelisku upamiętniającego powstańców styczniowych. Powstał on z inicjatywy Pani Dyrektor Danuty Sawickiej.

Czytaj więcej: Dzień Patrona Szkoły

Kochane pupile

Porzucane są przy drogach wylotowych miast, zostawiane w lasach czy zamykane w opuszczonych mieszkaniach. Podrzucane na niczyje działki, często bez dojścia do pożywienia i picia. Przywiązywane do drzewa na opuszczonych łąkach. Bezdomne, bezradne, głodne, pragnące miłości i schronienia. Najlepsi przyjaciele człowieka: psy i koty.

Czytaj więcej: Kochane pupile

Rozmówki polsko-polskie

Dar mówienia, opowiadania o sobie i swoich odczuciach jest jedną z najpiękniejszych umiejętności – choć rzadko docenianą, a we współczesnym świecie coraz bardziej zdeformowaną i ułomną. Wielu ludzi nie potrafi już „normalnie” rozmawiać. Nie umie odpowiednio dobierać słów, poprawnie się wysławiać.

Czytaj więcej: Rozmówki polsko-polskie

Miasto zaskoczeń - Kozienice

Dziewiątego stycznia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę Koła Historycznego do Kozienic. Ogromnym zaskoczeniem była dla nas ilość interesujących miejsc znajdujących się w tak niepozornym mieście, znanym głównie z basenu.

Czytaj więcej: Miasto zaskoczeń - Kozienice

Bo sport to moja pasja - wywiad z Grzegorzem Markiewiczem

Grzegorz Markiewicz ma 19 lat, jest uczniem naszej szkoły,
chodzi do klasy 3C, której wychowawcą jest prof. Tomasz Kiliańczyk.
Nie wszyscy jednak wiedzą, że Grzesiek to także, a może i przede wszystkim,
sportowiec z pasją i ogromnym zamiłowaniem do koszykówki.

Czytaj więcej: Bo sport to moja pasja - wywiad z Grzegorzem Markiewiczem

"Pod mocnym aniołem" - czy ten film mógł zrobić tylko Smarzowski?

Wojciech Smarzowski, najpopularniejszy polski reżyser filmowy i teatralny oraz scenarzysta, absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Fryderyka oraz Paszportu Polityki. Na XXIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2004 roku otrzymał m.in. następujące nagrody: Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej, Rady Programowej TVP, Specjalną Jury, Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Czytaj więcej: "Pod mocnym aniołem" - czy ten film mógł zrobić tylko Smarzowski?

Z uzależnieniem się nie walczy

Kto z nas nie lubi zakładów? Kto z nas choćby raz w życiu nie założył się o coś? O przekonanie, o piwo, o konkretną karę? Jako ludzie uwielbiamy rywalizację i pragniemy udowadniać innym swoją rację oraz wartość. Jednak co wtedy, gdy te niewinne zakłady zamieniają się w poważną chorobę, która niszczy cały świat? Jak sobie radzić z pokusą, od której nie można się uwolnić? Jak zachowuje się i co czuje hazardzista?

Czytaj więcej: Z uzależnieniem się nie walczy

Kulisy transferu Neymara - Sandro Rossel rezygnuje ze stanowiska

Sandro Rossel w ubiegły czwartek podał się do dymisji. Za tą decyzją stała zarówno możliwość ucierpienia wizerunku klubu, jak i niebezpieczeństwo, w jakim znalazł się były już prezydent Blaugrany. Cała sytuacja związana była z domniemanymi nieprawidłowościami przy transferze Neymara, którego zakup miał oscylować w granicy 100 milionów euro. Prawdziwą burzę wywołała publikacja El Mundo, które zarzucało zatajenie pewnej kwoty. Mimo konferencji prasowej zwołanej przez Barcelonę, w celu wyjaśnienia wszelkich niejasności, postępowanie sądowe trwa, a stery Dumy Katalonii objął do 2016 roku Josep Bartomeu.

Czytaj więcej: Kulisy transferu Neymara - Sandro Rossel rezygnuje ze stanowiska