Szopka noworoczna

13 stycznia bie偶膮cego roku specjalnie dla rodzic贸w uczni贸w zosta艂y wystawione w naszej szkole jase艂ka. Spektakl przedstawia艂 widzom sytuacje, kt贸re s膮 niestety coraz cz臋艣ciej spotykane w codziennym 偶yciu. Uczniowie naszego liceum wcielili si臋 w role zapracowanych rodzic贸w, kobiety sukcesu, m艂odego ch艂opaka, kt贸rym zaw艂adn臋艂y na艂ogi i samotnego cz艂owieka oboj臋tnego na z艂o 艣wiata.

Czytaj wi臋cej: Szopka noworoczna

Dzie艅 Patrona Szko艂y

W dniu 23.01.2014 roku w III Liceum Og贸lnokszta艂c膮cym im. p艂k. Dionizego Czachowskiego odby艂y si臋 obchody Dnia Patrona po艂膮czone z uroczystym ods艂oni臋ciem obelisku upami臋tniaj膮cego powsta艅c贸w styczniowych. Powsta艂 on z inicjatywy Pani Dyrektor Danuty Sawickiej.

Czytaj wi臋cej: Dzie艅 Patrona Szko艂y

Kochane pupile

Porzucane s膮 przy drogach wylotowych miast, zostawiane w lasach czy zamykane w opuszczonych mieszkaniach. Podrzucane na niczyje dzia艂ki, cz臋sto bez doj艣cia do po偶ywienia i picia. Przywi膮zywane do drzewa na opuszczonych 艂膮kach. Bezdomne, bezradne, g艂odne, pragn膮ce mi艂o艣ci i schronienia. Najlepsi przyjaciele cz艂owieka: psy i koty.

Czytaj wi臋cej: Kochane pupile

Rozm贸wki polsko-polskie

Dar m贸wienia, opowiadania o sobie i swoich odczuciach jest jedn膮 z najpi臋kniejszych umiej臋tno艣ci 鈥 cho膰 rzadko docenian膮, a we wsp贸艂czesnym 艣wiecie coraz bardziej zdeformowan膮 i u艂omn膮. Wielu ludzi nie potrafi ju偶 鈥瀗ormalnie鈥 rozmawia膰. Nie umie odpowiednio dobiera膰 s艂贸w, poprawnie si臋 wys艂awia膰.

Czytaj wi臋cej: Rozm贸wki polsko-polskie

Miasto zaskocze艅 - Kozienice

Dziewi膮tego stycznia uczniowie naszej szko艂y pojechali na wycieczk臋 Ko艂a Historycznego do Kozienic. Ogromnym zaskoczeniem by艂a dla nas ilo艣膰 interesuj膮cych miejsc znajduj膮cych si臋 w tak niepozornym mie艣cie, znanym g艂贸wnie z basenu.

Czytaj wi臋cej: Miasto zaskocze艅 - Kozienice

Bo sport to moja pasja - wywiad z Grzegorzem Markiewiczem

Grzegorz Markiewicz ma 19 lat, jest uczniem naszej szko艂y,
chodzi do klasy 3C, kt贸rej wychowawc膮 jest prof. Tomasz Kilia艅czyk.
Nie wszyscy jednak wiedz膮, 偶e Grzesiek to tak偶e, a mo偶e i przede wszystkim,
sportowiec z pasj膮 i ogromnym zami艂owaniem do koszyk贸wki.

Czytaj wi臋cej: Bo sport to moja pasja - wywiad z Grzegorzem Markiewiczem

"Pod mocnym anio艂em" - czy ten film m贸g艂 zrobi膰 tylko Smarzowski?

Wojciech Smarzowski, najpopularniejszy polski re偶yser filmowy i teatralny oraz scenarzysta, absolwent wydzia艂u operatorskiego PWSFTviT w 艁odzi, studiowa艂 filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiello艅skim. Laureat wielu nagr贸d, m.in. Nagrody Fryderyka oraz Paszportu Polityki. Na XXIX Festiwalu Polskich Film贸w Fabularnych w Gdyni w 2004 roku otrzyma艂 m.in. nast臋puj膮ce nagrody: Prezesa Zarz膮du Telewizji Polskiej, Rady Programowej TVP, Specjaln膮 Jury, Stowarzyszenia Filmowc贸w Polskich.

Czytaj wi臋cej: "Pod mocnym anio艂em" - czy ten film m贸g艂 zrobi膰 tylko Smarzowski?

Z uzale偶nieniem si臋 nie walczy

Kto z nas nie lubi zak艂ad贸w? Kto z nas cho膰by raz w 偶yciu nie za艂o偶y艂 si臋 o co艣? O przekonanie, o piwo, o konkretn膮 kar臋? Jako ludzie uwielbiamy rywalizacj臋 i pragniemy udowadnia膰 innym swoj膮 racj臋 oraz warto艣膰. Jednak co wtedy, gdy te niewinne zak艂ady zamieniaj膮 si臋 w powa偶n膮 chorob臋, kt贸ra niszczy ca艂y 艣wiat? Jak sobie radzi膰 z pokus膮, od kt贸rej nie mo偶na si臋 uwolni膰? Jak zachowuje si臋 i co czuje hazardzista?

Czytaj wi臋cej: Z uzale偶nieniem si臋 nie walczy

Kulisy transferu Neymara - Sandro Rossel rezygnuje ze stanowiska

Sandro Rossel w ubieg艂y czwartek poda艂 si臋 do dymisji. Za t膮 decyzj膮 sta艂a zar贸wno mo偶liwo艣膰 ucierpienia wizerunku klubu, jak i niebezpiecze艅stwo, w jakim znalaz艂 si臋 by艂y ju偶 prezydent Blaugrany. Ca艂a sytuacja zwi膮zana by艂a z domniemanymi nieprawid艂owo艣ciami przy transferze Neymara, kt贸rego zakup mia艂 oscylowa膰 w granicy 100 milion贸w euro. Prawdziw膮 burz臋 wywo艂a艂a publikacja El Mundo, kt贸re zarzuca艂o zatajenie pewnej kwoty. Mimo konferencji prasowej zwo艂anej przez Barcelon臋, w celu wyja艣nienia wszelkich niejasno艣ci, post臋powanie s膮dowe trwa, a stery Dumy Katalonii obj膮艂 do 2016 roku Josep Bartomeu.

Czytaj wi臋cej: Kulisy transferu Neymara - Sandro Rossel rezygnuje ze stanowiska