(Nie)głupie (bez)nadzieje

To mój drugi rok na łamach naszego czasopisma. Nie jestem oczywiście rekordzistą, ale to zawsze coś. Dlatego warto postawić sobie quasi-egzystencjalne pytanie, „po co tu piszę?”.

Czytaj więcej: (Nie)głupie (bez)nadzieje

Coraz więcej zachwytów

Co wyjdzie z połączenia świata mody, markowych ciuchów, dodatków, paparazzich i kolorowych pisemek ze światem krwiożerczych dziennikarskich hien żądnych spektakularnych sensacji? Czy można ten - i tak już ryzykowny – miks doprawić jeszcze odrobiną poezji i przepysznym pasztetem domowej roboty?

Czytaj więcej: Coraz więcej zachwytów

Bóg po ludzku

Jak zrozumieć Niepojętego? Czy da się opisać Nieogarniętego? I czy można szczerze zaufać Niewidzialnemu? Trudne pytania rodzą jeszcze trudniejsze odpowiedzi. A raczej ich próby. Bo chyba nikt do końca nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, czy Bóg istnieje. To zasadniczy spór: wierzyć a wiedzieć…

Czytaj więcej: Bóg po ludzku

Dobrze naostrzony humor, czyli spektakl "Szalone nożyczki"

„Szalone nożyczki” to tytuł dynamicznej komedii kryminalnej, a jednocześnie salonu fryzjerskiego prowadzonego przez Antoniego Wziętego, mistrza grzebienia i oczywiście nożyczek! W sąsiedztwie tego utalentowanego jegomościa zostaje popełnione tajemnicze morderstwo…

Czytaj więcej: Dobrze naostrzony humor, czyli spektakl "Szalone nożyczki"

"Wałęsa. Człowiek z nadziei"

4 października 2013 roku na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film Andrzeja Wajdy pod tytułem „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, który jest zwieńczeniem trylogii opowiadającej o strajkach klasy robotniczej w II połowie XX w.

Czytaj więcej: "Wałęsa. Człowiek z nadziei"

Europejski Dzień Języków Obcych

Począwszy od roku 2001, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcać do nauki języków obcych — nieważne, czy po to, by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych

I tak umrzemy #2: Ile jest w stanie znieść fan?

Trzy osoby. Trzy gwiazdy światowego formatu. Wokaliści, którymi inspirują się miliony. Ludzie, którzy są na tyle bogaci, że mogliby już nie pracować do końca życia. Artyści, którzy mają rzesze fanów. Fanów, których zawodzą i rozczarowują na każdym kroku. Spóźniają się na koncerty, zmieniają styl, tworzą utwory, które nie mają jakiegokolwiek przekazu, śpiewają z playbacku, upijają się, opluwają wielbicieli.

Czytaj więcej: I tak umrzemy #2: Ile jest w stanie znieść fan?

Muzyka z charakterem

Powiedz mi, czego słuchasz, a powiem Ci, kim jesteś. Brzmi trochę jak naciąganie, ale czy faktycznie jest to mit? Wiele osób, a zwłaszcza muzyków, daje upust swoim emocjom i wenie artystycznej dzięki tworzeniu i komponowaniu, pisaniu słów czy po prostu graniu na instrumencie.

Czytaj więcej: Muzyka z charakterem

Gdzie warto pojechać na weekend?

W okolicach Radomia jest wiele ciekawych miejsc, w których niewielkim kosztem można spędzić aktywny i pełen wrażeń krótki dzień lub cały weekend. Zanim wybierzecie się na długie wakacje, warto zwiedzić Mazowsze lub Świętokrzyskie i przekonać się, że naprawdę jest gdzie odpoczywać, ponieważ jak mówi pewien aforyzm "Swego nie znacie, cudze chwalicie..". Niżej przedstawiam kilka interesujących propozycji.

Czytaj więcej: Gdzie warto pojechać na weekend?

ZiP. Szpiegowanie na żądanie

17.09.2013 Stało się. Ponad 13 milionów graczy przypuściło szturm na sklepy z grami, aby nabyć świeżutkie Grand Theft Auto V. Rodzinom GTAmaniaków składamy najszczersze kondolencje z powodu utraty kontaktu z bliskimi na co najmniej pół roku.   12.09.2013 W sprzedaży ukazały się dwa nowe produkty Apple: high-endowy iPhone 5S oraz jego mniejszy, kolorowy brat 5C. Kolejki ustawiały się już 10 godzin przed otwarciem sklepów, a pomimo limitu zakupionych urządzeń na osobę, w zaledwie 3 dni sprzedano 9 milionów iPhone'ów. To robi wrażenie.   17.10.2013 Android, iOS, Windows Phone, raczkujący firefoxOS, majaczący się na horyzoncie SailfishOS. Czy na ciasnym rynku smartfonów jest jeszcze miejsce? Tak sądzi Canonical. W połowie października, na urządzenia z rodziny Nexus udostępnione zostanie Ubuntu Touch, które w zamierzeniach ma być mobilnym interfejsem dla deskopowego Ubuntu. Pełnoprawny system w kieszeni? Pożyjemy, zobaczymy.

Czytaj więcej: ZiP. Szpiegowanie na żądanie

Jak nam się rozwinie Gareth Bale?

Około 91 milionów euro - tyle właśnie Real Madryt zapłacił za niesamowitego, byłego już, skrzydłowego Tottenhamu. To podkreślam na samym początku, ponieważ mam osobiście dość powtarzanej przez media plotki o domniemanych 100 milionach, które Florentino Perez wyłożył na stół negocjacji. Ale cena za Bale’a nie jest tu najważniejsza i tylko czas pokaże, czy były to dobrze zainwestowane pieniądze.

Czytaj więcej: Jak nam się rozwinie Gareth Bale?