Wesołych Świąt!

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia
z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Czytaj więcej: Wesołych Świąt!

Zwyczaje świąteczne

Wigilijne obyczaje

Wigilia zawsze była, jest i będzie dniem szczególnym, podobnie jak Boże Narodzenie. Nasze domy przepełnia miła i rodzinna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach najsmakowitszych wypieków i tradycyjnych dań wigilijnych. To właśnie z Wigilią wiąże się najwięcej zwyczajów i swoistych rytuałów.

Czytaj więcej: Zwyczaje świąteczne

Prezenty Anno Domini 2012

Święta idą, są już blisko, ceny w... Nieważne. Ważne jest to, co można znaleźć pod choinką. Zatem, zaczynamy przegląd najbardziej pożądanych prezentów Anno Domini 2012.

Czytaj więcej: Prezenty Anno Domini 2012

Koniec świata

Przebiegunowanie magnetyczne ziemi, fale tsunami, wybuchy wulkanów, asteroida uderzająca w planetę, trzęsienia ziemi, wyłączenie Internetu, zamknięcie wszystkich Biedronek i co najgorsze, koniec Mody na sukces.

Czytaj więcej: Koniec świata

Prawda czasu i prawda ekranu

Nie od dziś wiadomo, że media to władza. I to nawet nie czwarta, lecz pierwsza. Trzeba przyznać, że dba o nas doskonale. O to, co mamy jeść, w czym chodzić, jak i o czym rozmawiać.

Czytaj więcej: Prawda czasu i prawda ekranu

Music From Another Dimension!

Album: Music From Another Dimension!
Wykonawca: Aerosmith
Wytwórnia: Columbia Records

Czytaj więcej: Music From Another Dimension!

Stephen King, "Zielona Mila"

Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po tę książkę, nie sądziłam, że aż tak mnie zainteresuje. Historia strażnika więziennego i człowieka skazanego na śmierć codziennie budziła we mnie refleksje na temat mijającego życia. Zadawałam sobie pytanie: Do czego jeszcze ludzie są zdolni, aby dla innych wykreować się na ideał?

Czytaj więcej: Stephen King, "Zielona Mila"

Złota Piłka 11/12 - historyczny dylemat

Jeśli chodzi o Złotą Piłkę za sezon 11/12, kandydatów mamy trzech. Są to: Cristiano Ronaldo z Realu Madryt oraz dwaj piłkarze FC Barcelona – Lionel Messi i Andres Iniesta. Świat futbolu, lecz szczególnie kibice, od lat zmaga się z pytaniem na temat, "kto jest lepszy" - Leo czy Cristiano?

Czytaj więcej: Złota Piłka 11/12 - historyczny dylemat