„Wiosna, ach to Ty”

Nareszcie wiosna, czyli jedna z trzech pór roku, która zazwyczaj nie zaskakuje drogowców. Nadeszła nagle, jakby na przekór słowom noblisty, który niegdyś stwierdził: „A wiosny nima. / Zawsze grudzień.” (Czesław Miłosz, 1948 rok)

Czytaj więcej: „Wiosna, ach to Ty”

Zamów kawę dla nieznajomego, odbierz uśmiech

Ponoć dobra kawa jest dowodem na to, że Bóg istnieje. Natomiast zjawisko zwane „zawieszoną kawą” dla mnie jest dowodem na to, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy potrafią zrobić coś bezinteresownie, tylko po to, aby sprawić komuś obcemu przyjemność.

Czytaj więcej: Zamów kawę dla nieznajomego, odbierz uśmiech

Wiosenny trójkąt… z Nowickim i jego książką

Wreszcie jest! Przyszła długo oczekiwana wiosna. I od samego początku wyzwala - chyba w każdym – dzikie pragnienie nicnierobienia, obijania się, wygrzewania się w pierwszych ciepłych promieniach słońca. Niestety, obowiązków nie ubywa… A na przyjemności jak zwykle zostaje za mało czasu. Również i ja nie potrafiłam znaleźć go na tyle, bym zdołała przeczytać wszystkie zalegające na moich półkach książki. Sięgnęłam jedynie po te, które leżały tam najdłużej.

Czytaj więcej: Wiosenny trójkąt… z Nowickim i jego książką

Poezja za kratami

Więzienie – z czym ono Ci się kojarzy?

Z zamknięciem, wysokimi murami, przemocą, pozbawionymi uczuć ludźmi?

Czytaj więcej: Poezja za kratami

Sentymentalne wspomnienia z całej pety

Polscy Internauci mają to do siebie, że wszystko, co związane jest z ich dzieciństwem, traktują z szacunkiem i dość sentymentalnie. Wielokrotnie powracają do wspomnień i przeróżnych gadżetów, które tworzyły niepowtarzalny klimat lat spędzonych na podwórku z dzieciakami z osiedla.

Czytaj więcej: Sentymentalne wspomnienia z całej pety

Lata 20. XX w pod lupą

Lata 20. to czas sukien za kolano. Fascynacja jazzem, szybkim tańcem, samochodami nakazała uwolnienie się od obciskających gorsetów. Zostały one zastąpione kreacjami o prostym kroju, z obniżoną talią, podkreślaną niekiedy kokardą, czy ozdobną listwą.

Czytaj więcej: Lata 20. XX w pod lupą

Handlowe guru

Kilkanaście lat temu żadnemu radomianinowi nawet w najskrytszych marzeniach nie śniło się, że już wkrótce znajdzie się w ośrodku handlowych świątyń. Markety, galerie handlowe czy sklepy samoobsługowe zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Skromne sklepiki osiedlowe zostały zmiażdżone z powierzchni radomskiej ziemi przez ogromne łapy handlowych hien.

Czytaj więcej: Handlowe guru

„[...] chciałem mieć tatuaże...”

- Co?! Tatuaże?! Tatuaże mają tylko kryminaliści i bandyci!

Czytaj więcej: „[...] chciałem mieć tatuaże...”

Witamy w przyszłości

Kolejne topowe smartphony następują po sobie z prędkością huraganu. Nie tak dawno wszyscy zachwycali się specyfikacją Samsunga Galaxy S3 albo Xperii Z. Dziś Samsung Galaxy S4 oferuje: jeszcze większy wyświetlacz, ośmio- lub czterordzeniowy procesor (sic!), ekran SUPERAMOLED.4,99 cala o rozdzielczości 1920x1080 (większa niż na dwudziestoczterocalowym monitorze, na którym pisałem ten tekst).

Czytaj więcej: Witamy w przyszłości