Dni Frankofonii - Pokaz magii Magic`Mousse

Dzięki współpracy III Liceum Ogólnokształcącego z Instytutem Francuskim, 22 marca w Elektrowni i PSP 34 w Radomiu odbyły się pokazy iluzjonistyczne Magic’Mousse. Pokaz był prezentem Instytutu Francuskiego w Warszawie, który działa na rzecz współpracy i wymiany kulturalnej, z okazji Festiwalu Frankofonii. Występ magika poprzedziło krótkie przemówienie Roselyne Marty, Attachée Ambasady Francji, której tłumaczem była romanistka Małgorzata Mazur, dzięki której nasze liceum od kilku lat utrzymuje kontakt z Ambasadą.

Potem na scenie pojawił się Magic’Mousse. Kiedy z czerwonej chusty zrobił parasol, rozbawił widownię i przełamał początkową nieśmiałość widzów. W pokazie uczestniczyli nie tylko uczniowie III LO, ale również młodzież ze szkoły katolickiej oraz dzieci ze szkoły podstawowej numer 9, które wykazały się największą aktywnością. Mimo braku znajomości języka francuskiego, z pomocą profesor Małgorzaty Mazur, porozumiewały się z magikiem, a po pokazie wyraziły chęć nauki nowego języka. Magik zaskakiwał sztuczkami przy akompaniamencie francuskiej muzyki. Po kilku samodzielnych występach zaprosił do pomocy przedstawicieli z widowni, którzy początkowo byli nieśmiali, lecz po kilku sztuczkach, m. in. z piłeczkami i kartami, nie brakowało chętnych. Nawet początkowi sceptycy bawili się świetnie, dzięki poczuciu humoru artysty i sztuczkom dostosowywanym do wieku i znajomości języka odbiorców. Kiedy magik sprawił, że stoliczek zaczął lewitować, wśród widowni zapanowało niemałe zaskoczenie. Pojawiły się pełne niedowierzania pytania: "Jak on to robi?".

Pokaz był wspaniałą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków, kto z nas nie potrzebuje w życiu odrobiny magii? Magikowi bardzo spodobała się radomska widownia i obiecał, że postara się uwzględnić Radom na trasie kolejnego tournée.

 

Oliwia Górka, kl. 1H

 

Źródło zdjęcia:

http://www.echodnia.eu/radomskie/kultura/g/dni-frankofonii-w-elektrowni-w-radomiu-z-iluzjonista-z-francji,11909916,23117196/