Książka na poprawę samopoczucia

Zaczęła się jesień, a jeszcze wcześniej zaczęła się szkoła. Nic tak nie może popsuć humoru jak świadomość, że za oknem panuje okropna pogoda, a ty m u s i s z wstać i wyszykować się do szkoły. Już nie mówię o tych wszystkich pracach domowych i sprawdzianach, bo to rzecz oczywista. W dni takie jak te może nas złapać w swoje sidła jesienna chandra albo może jeszcze coś gorszego. Albo może coś gorszego przeżywasz już od dłuższego czasu. Albo po prostu dzisiaj masz gorszy humor.

Jeśli choć jedna z tych opcji jest prawdziwa, polecam ci przeczytać książkę Reginy Brett -,,Bóg nigdy nie mruga''. Ojej, ojej, wiem, że tytuł może trochę śmieszyć. U mnie też tak było na początku. Jednak ta książka nie mówi cały czas o Bogu (uffff). Autorka zamieściła tam 50 lekcji na to, jak to sama określiła, „trudniejsze chwile w życiu”. Sama przeżyła niemało i teraz pragnie podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Jej felietony są uznawane przez wyznawców różnej wiary jako uniwersum. Nie musisz traktować tej lekcji dosłownie, wyciągnij z niej jedynie jej prawdziwe przesłanie. A uwierz mi, ta książka naprawdę potrafi podnieść na duchu.

''Nie myśl o tym, jak długą drogę masz przed sobą. Nie mierz odległości między startem a metą. Takie rachuby powstrzymają cię przed zrobieniem następnego małego kroczku. Jeśli chcesz zrzucić 20 kilogramów, zamawiasz sałatkę zamiast frytek. Jeśli chcesz być lepszym przyjacielem, odbierasz telefon, zamiast go wyciszać. Jeśli chcesz napisać powieść, siadasz i zaczynasz od jednego akapitu. Boimy się poważnych zmian, ale zazwyczaj mamy dość odwagi, żeby zrobić następny, właściwy krok. Jeden nie-wielki krok, a potem kolejny. To wystarczy, żeby wychować dziecko, zdobyć dyplom, napisać książkę, spełnić swoje najśmielsze marzenia. Jaki powinien być Twój następny, właściwy krok? Nieważne, o co chodzi – po prostu zrób to.''

- Regina Brett ,,Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu''

To nie jest prawdziwa recenzja książki, bo z taką bym się zbytnio rozpisała, a czasami, żeby zachęcić niektórych do czytania, mniej znaczy więcej.

 

Aleksandra Bardziak, kl. 1C

 

Źródło zdjęcia: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/154728/bog-nigdy-nie-mruga-50-lekcji-na-trudniejsze-chwile-w-zyciu