Dni Otwarte Szkoły

Zapraszamy serdecznie na Dni Otwarte naszego liceum, które odbędą się 15 marca 2013 (od godz. 14:00 do godz. 17:00) oraz 16 marca 2013 (od godz. 9:00 do godz. 14:00). Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2013/2014 umieszczoną w dziale dotyczącym rekrutacji.

List otwarty do Pani Danuty Sawickiej, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu

 

 Radom, dn. 10.06.2013 r.

 

Szanowna Pani Dyrektor!

 

„Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka. Może mu tylko dopomóc znaleźć prawdę we własnym sercu.”

Św. Augustyn

 

W tym liście pragniemy wyrazić szacunek dla osoby i pracy Pani Dyrektor. Podziwiamy ciężką i pełną wyrzeczeń pracę Dyrekcji, która mino natłoku obowiązków zawsze stawia ucznia, jego dobro i wychowanie na pierwszym miejscu.

W dzisiejszych czasach pełnych fałszu, obłudy i oszczerstw właśnie taka osoba powinna być wzorem dla nas ludzi młodych i tak bardzo naiwnych, jak również dla ludzi dorosłych zagubionych w natłoku oszustwa, ludzkiej złości i zawiści.

To właśnie dzięki moralnej postawie Pani Dyrektor, sile i wytrwałości możemy uczyć się najważniejszych wartości, które będą dla nas budulcem i kierunkowskazem z dorosłym życiu: dobroci, szczerości i odpowiedzialności tworzących kręgosłup moralny prawego człowieka. Najważniejsze jednak, co wyniosłyśmy z tej szkoły to mądrość- nie tylko ta książkowa, ale i życiowa. Nauczyłyśmy się, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i że nie wolno nam oceniać i oskarżać drugiej osoby na podstawie jednostronnych opinii. Nasze młodzieńcze lata nie były wolne od głupoty i niedojrzałych zachowań. Pochopnie i błędnie wyciągane wnioski były niejednokrotnie przyczyną naszych pomyłek i krzywd wyrządzonych drugiej osobie. Szczerze przepraszamy za naganne zachowanie i mamy nadzieję, że dobre serce Pani Dyrektor nie pozwoli jej chować urazy wobec błędów naszej młodości. Pani Dyrektor pokazała nam, co naprawdę znaczy słowo wybaczać.

Człowiek uczy się na błędach i drugi raz już ich nie popełnia. Wyrzuty sumienia i świadomość wielkiej przykrości niezasłużenie wyrządzonej drugiemu człowiekowi jest najlepszą nauczką na przyszłość.

Z poważaniem,

Klaudia Krzak i Beata Młynarczyk

 

P.S. Życzymy Pani Dyrektor siły i wytrwałości w codziennej pracy oraz osiąganiu celów. Mamy nadzieję, że za kilka lat będzie Pani mogła być dumna ze swoich wychowanków.